• Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

 • Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

 • Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

 • Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 • Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

Smaller Default Larger

Finał Wojewódzki Sztafetowych Biegów Przełajowych

O krok od medalu były uczennice Gimnazjum nr 3 im. Unii Europejskiej w Sieradzu w Finale Wojewódzkim Sztafetowych Biegów Przełajowych dziewcząt.

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny

Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu bożonarodzeniowego "Anioły Bożego Narodzenia i bomba choinkowa" organizowanego przez SDK Sieradzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Zapraszamy wszystkich do wzięci udziału!

Czytaj więcej...

Dzień Otwartych Koszar

W obchodach 81 rocznicy Garnizonu Sieradz, które odbyły się 7.10.2016r. ,uczestniczyli uczniowie klasy II e pod opieką wychowawcy Bogumiły Szewczyk oraz p. Izabeli Wesołowskiej.

Czytaj więcej...

Wręczenie nagród za udział w zbiórce "groszówek"

ZbiórkaZgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dziś podczas długiej przerwy zostały wręczone nagrody za trzy pierwsze miejsca w zbiórce na rzecz Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

 

 

 

Czytaj więcej...

Fantastyczny finał zbiórki "groszówek"

Dobiegła końca akcja związana z Dniem Papieskim i ze zbieraniem "groszówek" na potrzeby podopiecznych Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia. Po raz kolejny pokazaliście, że można na Was liczyć. Łącznie zebraliśmy ponad 46 kg drobnych monet. Największą ilość zebrała klasa II e - ponad 11 kg, kolejne miejsce zajęła IIIc uzyskując wynik 8 kg, ostatnie miejsce na "pudle"zdobyła klasa Id, która uzbierała 7 kg. Uczniowie tych klas w najbliższym czasie otrzymają nagrody niespodzianki, a zebrane pieniądze wyślemy niezwłocznie na konto fundacji.

Miła niespodzianka od Samorządu Szkolnego

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Szkolny przygotował dla nauczycieli naszej szkoły własnoręcznie przygotowane kartki z życzeniami. Kadra pedagogiczna była mile zaskoczona.

Dzień NauczycielaDzień NauczycielaDzień Nauczyciela

Czytaj więcej...

"Mecz otwarcia"

Mecz otwarciaW dniu 6 października 2016 roku w Gimnazjum nr 3 im.  Unii Europejskiej w Sieradzu odbyło się otwarcie sali gimnastycznej.W hali wymieniono podłogę na nowoczesną nawierzchnię syntetyczną. Realizacja tego zadania zdecydowanie  poprawiła warunki pracy nauczycieli i uczniów, zapewniła bezpieczeństwo, estetykę  i komfort pracy.

 

Czytaj więcej...

Wyjątkowy sukces "trójki"

27 września 2016r. w Starostwie Powiatowym w Sieradzu odbyła się uroczystość podsumowania rywalizacji sportowej młodzieży z terenu powiatu sieradzkiego w roku szkolnym 2015/2016. W rywalizacji uczniów szkół gimnazjalnych wzięło udział 17 szkół. Gimnazjum nr 3 w Sieradzu w tej rywalizacji zajęło I miejsce w kategorii dziewcząt i I miejsce w kategorii chłopców.   

Foto: www.powiat-sieradz.pl                        

Czytaj więcej...

Gimnazjada w piłce nożnej chłopców

W strugach deszczu rozgrywane były miejskie mistrzostwa w piłce nożnej chłopców. Nasi uczniowie poradzili sobie najlepiej ze wszystkich sieradzkich szkół w tych trudnych warunkach i zajęli 1 miejsce.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Energylandii

Wycieczka do Energylandii

W dniu 30.09.16r. odbyła się wycieczka do Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Wzięły w niej udział klasy: IIa, IIb, IIIb i IIIc wraz z opiekunami p. A. Leśkiewicz, p. I. Kierniakiewicz-Perdek, p. E. Banasiewicz, p. D. Kałuziak, p. T. Sośnickim i M. Gabrysiakiem. 

Czytaj więcej...

Zaparaszamy do szczytnego współzawodnictwa!

Przed nami kolejna rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża
i związany z nią  - obchodzony corocznie Dzień Papieski. W tym roku przebiegał on będzie pod hasłem: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”.W ramach jego obchodów i wypełniając hasło przewodnie nasza szkoła postanowiła włączyć się czynnie w pomoc podopiecznym fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Czytaj więcej...

Wyniki wyborów do Samorządu Szkolnego

Wybory do Samorządu SzkolnegoW dniu 29 września 2016r. odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. W wyborach wzięły udział 362 osoby. Uczniowie z największą ilością głosów wchodzą w skład samorządu i reprezentują szkołę podczas różnych uroczystości i działają aktywnie na rzecz szkoły.

Czytaj więcej...

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych24 września obchodzono w Sieradzu Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych. Ważne wydarzenia nie przechodzą bez echa. Na uroczystej mszy oraz odsłonięciu pomnika poświęconego żołnierzom nie zabrakło również naszej młodzieży z Pocztem Sztandarowym Gimnazjum nr 3 im. Unii Europejskiej w Sieradzu.

Czytaj więcej...

Nagrody Prezydenta Miasta Sieradza

Nagrody Prezydenta Miasta sieradzaW dniu 21 września w Teatrze Miejskim w Sieradzu odbyła się uroczystość wręczenia nagród przez Prezydenta Miasta Sieradza Pawła Osiewałę młodzieży za wybitne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2015/2016 w ramach Miejskiego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionej Młodzieży.

Czytaj więcej...

Projekt edukacyjny

Lista z propozycją tematów projektów edukacyjnych realizowanych przez uczniów klas II zamieszczona została w zakładce Dokumenty szkolne - Projekt edukacyjny.

Prosimy o zapoznanie się z tematami i zgłoszenie się do opiekuna projektu w terminie do 15 października 2016r.

Wybory do SU

Uwaga!!!

Wszystkie osoby, który zgłosiły swoją chęć kandydowania do Samorządu Uczniowskiego proszone są o przedstawianie swoich kandydatur od jutrzejszego dnia (to jest czwartku 22 . 09. 16r.). Formy prezentacji są dowolne. Mogą to być plakaty, które zawisną na szkolnych korytarzach, ulotki lub jeszcze jakaś inne pomysły będą mile widziane. Liczymy na waszą kreatywność i inwencję twórczą.

Czytaj więcej...

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Wyszukiwarka

Odwiedza nas 125 gości oraz 0 użytkowników.