• Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

 • Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

 • Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

 • Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 • Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

Smaller Default Larger

Finał akcji nakrętkowej

Akcja nakrętkowaW dn. 12.12.16r. zakończyliśmy zbieranie plastikowych nakrętek dla Mateuszka Przybylaka, który choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Pieniążki z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na dalszą rehabilitację chłopca. Cieszymy się ogromnie, że ta akcja spotkała się z tak dużym odzewem z Waszej strony. Dzięki Waszej pomocy udało się uzbierać bardzo dużą ilość nakrętek, zobaczcie sami na zdjęciach (więcej w galerii) 

                                                             Jeszcze raz dziękujemy – Samorząd Szkolny

Oprac. : I. K-P

Mikołajki

Mikołajki6 grudnia br. Samorząd Szkolny pod nadzorem opiekunek - p. Izabeli Kierniakiewicz-Perdek i p. Iwony Wójcik, zorganizował w szkole, na głównym korytarzu stoisko mikołajkowe. Uczniowie jak i nauczyciele mogli skosztować pysznych, domowych wypieków oraz brać udział konkursach typu "dokończenie kolęd", "rysowanie na oślep" czy "pakowanie prezentów". Całej zabawie towarzyszyła muzyka, która wprowadziła Nas w świąteczny nastrój i nadała magiczną atmosferę. Wydarzenie, cieszyło się dużą popularnością, z czego jesteśmy dumni, że pomysły się podobały.

 

Czytaj więcej...

Choinka dla Annemasse

Choinka dla AnnemasseNa sieradzkim Rynku w minioną sobotę stanęła choinka ubrana we francuskich barwach przez naszych gimnazjalistów. Wszystko to w ramach akcji "Three cities, one Christmas" organizowanej przez Urząd Miasta. Nasze gimnazjum ubierało świąteczne drzewko dla miasta partnerskiego Annemasse we Francji. W tym przedsięwzięciu uczestniczyła p. Dyrektor Helena Rajewska wraz z nauczycielami p. I. Pierzakowską, p. I. Wójcik i p. I. Kierniakiewicz – Perdek wraz z przedstawicielami klas 2 i 3. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, a przede wszystkim p. A. Gawron za przepięknie wykonane ozdoby choinkowe. Więcej zdjęć z wydarzenia znajdziecie w galerii strony.

(Oprac. I.K-P)

Konferencja sieradzkiej młodzieży

KonferencjaDnia 01.12.2016r. członkowie Samorządu Szkolnego wybrali się na Konferencję Młodzieżowej Rady Miejskiej w Sieradzu. Ośmioosobowa delegacja uczniów wraz z panią Izabelą Kierniakiewicz-Perdek godnie reprezentowała naszą szkołę.

 

 

 

Czytaj więcej...

Szkolne andrzejki

Dyskoteka andrzejkowaW dniu 24 listopada 2016r. odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Tradycją naszej szkoły jest również wieczór wróżb, który i tym razem odbył się w sali 114. Zorganizowany został przez Panią Irenę Pierzakowską przy współpracy z Samorządem Szkolnym.

 

 

Czytaj więcej...

"Three cities, one Christmas"

Młodzież naszej szkoły chętnie włączyła się w świąteczną akcję zaproponowaną przez Urząd Miasta, a polegającą na wspólnym przygotowywaniu się do Świat Bożego Narodzenia przez trzy partnerskie miasta: Sieradz, Annemasse i Gaggenau.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Marszałkiem woj. łódzkiego

W dniu 18.11.16r.  Patryk Raźny, Kuba Pietrus i Marcel Bednarek uczestniczyli w spotkaniu z Panem Marszałkiem woj. łódzkiego Witoldem Stępniem dotyczącym akcji "Wyszoruj Łokietka". Pan Marszałek podziękował naszym uczniom za  zaangażowanie w tę niecodzienną inicjatywę.

Spotkanie z Marszałkiem woj. łódzkiegoSpotkanie z Marszałkiem woj. łódzkiegoSpotkanie z Marszałkiem woj. łódzkiego

(oprac. I. K-P.)

 

„To wydarzyło się w dniu moich narodzin”…

„To wydarzyło się w dniu moich narodzin”…17 listopada 2016r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej  w Sieradzu podsumowano konkurs literacki  przeznaczony dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu sieradzkiego.

Czytaj więcej...

CZY WIESZ CO JESZ ­? - projekt edukacyjny

Stoisko ze zdrową żywnościąW środę 16 listopada chłopcy z kl. II b zorganizowali dla nas stoisko ze zdrową żywnością.  Dołączyli do nich uczniowie z kl. III b i III d. Przygotowano koktajl  mleczno – truskawkowy, sałatkę owocową oraz kanapki z pastą jajeczną i serową oraz bułki z warzywami, wędliną  i serem żółtym.

Czytaj więcej...

Porządkowanie mogiły

Porządkowanie mogily

W dniu 10 listopada przedstawiciele  Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor Heleną Rajewską oraz przedstawicielami 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia porządkowali mogiły i zapalali znicze na mogiłach żołnierzy walczących o wolność naszej Ojczyzny.

Czytaj więcej...

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości11 listopada to dla Polski bardzo ważny dzień. Narodowe Święto Niepodległości "dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego".

Czytaj więcej...

Pomnik Władysława Łokietka wyszorowany

Szorujemy ŁokietkaPomysłodawcą tego happeningu była Młodzieżowa Rada Miejska w Sieradzu, do której dołączyli harcerze oraz młodzież szkolna. Młodzi ludzie zebrali się na Placu Wojewódzkim żeby wyczyścić pomnik Władysław Łokietka.

Młodzież z Sieradza wyczyściła w dn. 09.11.16r. pomnik Władysława Łokietka, króla Polski i księcia sieradzkiego, który doprowadził do zjednoczenia Polski po rozbiciu dzielnicowym. Happening odbył się w ramach jubileuszu 880-lecia pierwszej pisanej wzmianki o Sieradzu.

Czytaj więcej...

Pomagamy i nakrętki zbieramy

Zapewne zauważyliście, iż na parterze naszej szkoły pojawił się nowy komunikat. Dotyczy on zbiórki nakrętek, która rozpoczęła się w tym tygodniu.

Czytaj więcej...

Nagrania do teledysku "Niezniszczalni"

Nagrania do teledysku W dniach 27 i 28 października uczniowie i nauczyciele wzięli udział w nagraniach do teledysku Dawida Kwiatkowskiego pt. Niezniszczalni. Produkcja była związana z konkursem organizowanym przez stację telewizyjną TVN i serial "Szkoła".

Czytaj więcej...

„Wieczór z dreszczykiem”

Wieczór z dreszczykiemW piątek 28 października w bibliotece szkolnej spotkali się miłośnicy książek fantasy. Uczniowie zapewnili niesamowity nastrój spotkania. Przygotowali ciekawe dekoracje, stroje, przekąski.

Czytaj więcej...

Halloween

Halloween28 października w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Szkolnego zorganizowano Halloween. Uczniowie  przygotowali audycję związaną z zachodnimi obrzędami oraz ze Świętem Zmarłych, o którym oczywiście pamiętamy. 1 listopada jest w naszej polskiej tradycji czasem zadumy i wspomnień o tych, których wśród Nas już nie ma. We wtorek z naszymi rodzinami i przyjaciółmi odwiedziliśmy groby bliskich Nam osób i zapaliliśmy znicze.

Czytaj więcej...

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Wyszukiwarka

Odwiedza nas 121 gości oraz 0 użytkowników.