• Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

 • Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 • Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

 • Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

 • Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

Smaller Default Larger

Sukces naszych uczniów w konkursie matematycznym "Jagiell-MAT"

Konkurs W ramach sprawdzenia posiadanego poziomu wiadomości i umiejętności matematycznych oraz promowania pracy nad rozwojem uzdolnień i zainteresowań matematycznych czterech uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w II Konkursie Matematycznym "Jagiell-MAT" organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu dla uczniów szkół gimnazjalnych.

 

Czytaj więcej...

Egzaminy gimnazjalne

Drodzy trzecioklasiści! Jutro przed Wami pierwsza część egzaminu gimnazjalnego. Punktualnie o godzinie 9.00 rozpoczniecie go testem z historii i wos-u a o godz. 11.00 sprawdzicie swój poziom wiedzy z języka polskiego. Przypomnijmy najważniejsze zasady:

Czytaj więcej...

Obchody 7 rocznicy katastrofy smoleńskiej

rocznica katastrofy smoleńskiejW dniu 10 kwietnia 2017r. delegacja klasy 2b wraz z wychowawcą, pocztem sztandarowym i Panią Dyrektor Heleną Rajewską uczestniczyła we mszy świętej w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych.
Po mszy świętej dalsza część uroczystości odbyła się na placu przed kościołem, gdzie jest pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej. Delegacja naszej szkoły złożyła wiązankę kwiatów.

 

 

Zdjęcia: Dariusz Piekarczyk (www.sieradz.naszemiasto.pl)

Oprac.: I. K-P

Rekolekcje Wielkopostne 2017

 Komunikat w sprawie zmian organizacji pracy szkoły w dniach 3 i 4 kwietnia 2017 r.

Rekolekcje Wielkopostne

 

 1. W dniach 3 i 4 kwietnia 2017 r. organizowane są rekolekcje wielkopostne dla uczniów.
 2. W dniach rekolekcji ( poniedziałek, wtorek) zmieniam organizację pracy szkoły w celu umożliwienia uczestnictwa młodzieży w rekolekcjach wielkopostnych.  
 3. Zobowiązuję katechetów oraz wyznaczonych nauczycieli do sprawowania opieki nad uczniami  biorącymi udział w rekolekcjach.
 4.  W dniach 3 i 4 kwietnia 2017 r. wszystkie klasy rozpoczynają dzień od spotkania rekolekcyjnego w kościele (godz 8:30). Po spotkaniach rekolekcyjnych wszyscy uczniowie przychodzą do szkoły na zajęcia szkolne.
 5. Skrócone zajęcia lekcyjne odbywać się będą zgodnie z planem, począwszy od 1 godziny lekcyjnej, która rozpocznie się o godz. 10:00. Harmonogram zajęć  w załączniku.      
 6. Uczniowie, którzy nie uczęszczają na lekcje religii w czasie spotkań rekolekcyjnych zgłaszają się do biblioteki szkolnej.

                                                                                                             Dyrektor

                                                                                                             Helena Rajewska

Załącznik z harmonogramem zajęć znajduje się poniżej

Czytaj więcej...

II międzynarodowe spotkanie projektowe

II międzynarodowe spotkanie projektowe partnerów Erasmus+ w Finlandii

W dniach 23-25 marca 2017r. grupa nauczycieli naszej szkoły wraz z p. Dyrektor uczestniczyła w II międzynarodowym spotkaniu projektowym partnerów projektu "Zaprogramuj swoją przyszłość" finansowanego ze środków programu Erasmus+. Spotkanie odbyło się w szkole partnerskiej Marttilan koulu w Finlandii. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele pozostałych szkół partnerskich z Estonii (szkoła z miejscowości Martna) oraz z Hiszpanii (szkoła z miejscowości Logroño). 

Czytaj więcej...

Szkolny LOL

Szkolny LOL18 marca 2017 roku w Gimnazjum nr 3 im. Unii Europejskiej w Sieradzu odbyła się II edycja szkolnego turnieju w League of Legends. Pomysłodawcą oraz organizatorem tego wydarzenia była Julia Knop z kl. IIIc, której pomagali członkowie Samorządu Szkolnego: Patryk Raźny, Jakub Pietrus i Konrad Staniszewski.

 

 

 

Czytaj więcej...

Koncert umuzykalniający

spotkanie umuzykalniająceW dniu 09 marca 2017r. uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w koncercie umuzykalniającym. Spotkania takie wpisały się już na stałe w tradycję szkoły.

 

 

 

Czytaj więcej...

Szkolny turniej League of Legends

Rozpoczęły się zapisy uczestników do szkolnego turnieju LEAGUE OF LEGENDS, którego rozegranie planowane jest 18 marca 2017 roku. Chęć uczestnictwa w turnieju prosimy zgłaszać do 15 marca 2017r. do członków Samorządu Szkolnego - Julii Knop z klasy IIIC, Jakuba Pietrusa z klasy IIIB oraz Patryka Raźnego z klasy IIIA.

Czytaj więcej...

Spotkanie biblioteczne

We wtorek 21 lutego w bibliotece szkolnej spotkali się fani przygód Harry’ego Pottera. Spotkanie rozpoczęło się od II etapu konkursu „ Harry Potter – test mistrza”. W pierwszym etapie konkursu udział wzięło 28 uczniów, którzy odpowiadali na 50 pytań. Do drugiego etapu zakwalifikowały się Amelia Kubiak, Dominika Więsyk, Zuzanna Jankowska, Wiktoria Tępowska i Karolina Wypych. Dziewczęta pisały test składający się z 20 pytań. Zwyciężczynią została Zuzanna Jankowska. II miejsce zajęła Wiktoria Tępowska i III miejsce Amelia Kubiak. Uczennice otrzymały nagrody książkowe oraz dyplomy.

Czytaj więcej...

Dzień zakochanych

Walentynki 2017W dniu 14 lutego br. odbyły się w naszej szkole Walentynki zorganizowane przez Samorząd Uczniowski przy współudziale p. I. Wójcik i p. I. Kierniakiewicz – Perdek.

Patryk Raźny i Konrad Staniszewski przygotowali audycję na temat Dnia Zakochanych, w której przybliżyli Nam genezę tego święta, od kiedy je obchodzimy w Polsce i w jaki sposób je celebrujemy. Dla tych co uważnie słuchali został przygotowany konkurs, a odpowiedzi należało podać na fanpage`u szkoły. Zdobywcą nagrody został Jakub Sobczak, który jako pierwszy odpowiedział na pytania.

 

Czytaj więcej...

Konkursy plastyczne

Zachęcamy do udziału w konkursach plastycznych "25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni" oraz "Kolorowe oblicza wiosny". Regulaminy konkursów poniżej.

Czytaj więcej...

Szkolny konkurs polonistyczny

Ogłaszamy szkolny konkurs polonistyczny "Słowa ulatują, pismo zostaje". Poniżej prezentujemy regulamin konkursu. Termin składania prac 15 maja 2017r.

Czytaj więcej...

Sukces naszej uczennicy

Konkurs fotoW dniu 03.02.2017 roku w Sali Tradycji 15 Brygady Wsparcia Dowodzenia w obecności rodziców, wychowawców i dyrektorów szkół odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu fotograficznego pt. "Ślady walko o wolność Ojczyzny w mojej okolicy".

 

 

 

Czytaj więcej...

Plan lekcji w II sem. 2016/2017

W związku z rozpoczęciem od poniedziałku 30 stycznia 2017 r. nowego semestru roku szkolnego 2016/2017 zmianie ulega plan lekcji. Poniżej zamieszczamy plany dla klas I, II i III. Na stałe umieszczone są również w zakładce Plany lekcji w górnym menu strony. 

Czytaj więcej...

Egzaminy próbne klas III

Egzaminy próbne dla uczniów klas III w dniach 9 – 11 stycznia 2017 r. - harmonogram zajęć.

Czytaj więcej...

Etapy rejonowe Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2016

Rozpoczęły się etapy rejonowe prestiżowych Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez łódzkiego Kuratora Oświaty. Tytuł Laureata takiego konkursu upoważnia ucznia do wstępu do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej poza kryteriami przyjęć obowiązującymi w danej szkole a Finalista otrzymuje dodatkowe punkty w tejże rekrutacji. Na etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki wymagane 85% punktacji zdobyło 2 naszych uczniów: Zofia Białek kl. 3c (opiekun p. Jadwiga Kędzia) oraz Adam Świniarski kl. 3b (opiekun p. Danuta Kałuziak), którzy zakwalifikowali się tym samym do ostatniego etapu tego konkursu. Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej...

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Wyszukiwarka

Odwiedza nas 119 gości oraz 0 użytkowników.