• Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

 • Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

 • Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 • Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

 • Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

Smaller Default Larger

Prace porządkowe przy mogile żołnierzy

Prace porządkowe przy mogile żołnierzy w Sieradzu - Męce W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych uczniowie klasy Ic, wspólnie z żołnierzami 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia, uporządkowali zbiorową mogiłę żołnierzy 31. Pułku Strzelców Kaniowskich na cmentarzu katolickim w Sieradzu - Męce.

Czytaj więcej...

Piłkarze ręczni najlepsi w mieście

pilkareczna15W dniu 21.10.2015 odbyła się miejska gimnazjada w piłce ręcznej chłopców. Uczniowie naszego gimnazjum okazali się najlepsi spośród wszystkich sieradzkich szkół.

Czytaj więcej...

"Młodzi głosują". Oficjalne wyniki wyborów w naszej szkole

Komitet Wyborczy KORWiN okazał się zwycięzcą wyborów parlamentarnych przeprowadzonych w naszej szkole w ramach ogólnopolskiej akcji „Młodzi głosują”.

Czytaj więcej...

37 rocznica wyboru Jana Pawła II

37 rocznica wyboru Papieża Polaka16 października minęła 37 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W naszej szkole dzień ten uczciliśmy w nietypowy sposób a w obchody zaangażowana była cała społeczność szkolna.

 

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej - 2015r.Dzień Edukacji Narodowej świętowano w naszej szkole 13 października 2015r.
Młodzież przygotowała humorystyczny program artystyczny,który wprowadził publiczność w przyjemny nastrój.

 

 

Czytaj więcej...

Szkolna dyskoteka

W czwartek 30 września z okazji Dnia Chłopca Samorząd Uczniowski zorganizował szkolną dyskotekę. Była ona też świetną okazją do integracji z uczniami klas I.

Dzień zdrowej żywności

Dzień zdrowej żywnościW środę 30 wrzenia 2015 r. uczniów gimnazjum  zaskoczył miły widok. Uczennice Patrycja Sęsoła z kl. II b oraz Ewelina Świniarska, Natalia Morawka i Maria Jadczak
z kl. II a przygotowały stoisko ze zdrową żywnością.

 

 

Czytaj więcej...

"Otrzęsiny" klas I

Otrzęsiny klas I - 2015/2016W dniu 28 września 2015r. w naszej szkole odbyły się "Otrzęsiny klas I". Impreza jak co roku przebiegała w miłej atmosferze.

Czytaj więcej...

Konferencja "Młody Kopernik, młody Pitagoras"

W Konferencji Naukowej "Młody Kopernik, Młody Pitagoras", która odbyła się w zeszły piątek w Gimnazjum nr 1 w Wieruszowie wykładom pracowników naukowych Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie przysłuchiwali się przedstawiciele społeczności uczniowskiej naszego gimnazjum wraz z opiekunami - nauczycielami fizyki.

Czytaj więcej...

Podsumowanie rywalizacji sportowej w powiecie

W sieradzkim starostwie nagrodzono szkoły, które wzięły udział w Powiatowej Gimnazjadzie w roku szkolnym 2014/2015. Były dyplomy, puchary, gratulacje. Uczniowie naszej szkoły spisali się znakomicie i jak co roku uplasowali się w ścisłej czołówce zarówno w kategorii chłopców jak i dziewcząt.

Czytaj więcej...

Mamy najwięcej nagród Prezydenta Miasta Sieradz

W czwartek w Teatrze Miejskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród Prezydenta Miasta Sieradz dla uzdolnionej młodzieży z terenu Sieradza. Jak zawsze to uczniowie i absolwenci naszej szkoły stanowią największa grupę wśród nagrodzonych uczniów gimnazjum. W tym roku nagrody otrzymało 11 uczniów:

Czytaj więcej...

Uroczystości pamięci polskich Sybiraków

Dnia 17 września uczniowie klasy IId uczestniczyli w uroczystościach pod patronatem marszałka województwa łódzkiego W. Stępnia poświęconych pamięci polskich Sybiraków w 76 rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę.

Czytaj więcej...

Pochód ulicami Sieradza

13 września grupa uczniów klas pierwszych ubrana w koszulki z logo naszej szkoły reprezentowała nas podczas pochodu ulicami Sieradza zorganizowanego w ramach V Jarmarku Powiatowego.

Czytaj więcej...

Wyjazd integracyjny klas I

11 września 2015 r.odbył się wyjazd edukacyjno-integracyjny klas pierwszych do Ośrodka Wypoczynkowego w Rudzie. Wspólne zajęcia oraz zabawy sprzyjały integracji z nowym środowiskiem szkolnym oraz wzajemnemu poznaniu się młodzieży. Wyjazd do ośrodka poprzedzony został udziałem pierwszoklasistów w pokazie zasad udzielania pierwszej pomocy poprowadzonym przez Pana Daniela Joachimiaka - ratownika medycznego ze Stowarzyszenia Przyjaciół Szpitala z Sieradza.

 

Czytaj więcej...

Rocznica wybuchu II wojny światowej

W dniu 1 września uczniowie Gimnazjum nr 3 im. Unii Europejskiej w Sieradzu uczestniczyli w uroczystościach 76 rocznicy upamiętniającej wybuch II wojny światowej.

Czytaj więcej...

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Wspomnieniami beztroskich wakacji w klimat szkolny wprowadzeni zostali wszyscy uczniowie gimnazjum uczestniczący w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2015/2016. 

Czytaj więcej...

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Wyszukiwarka

Odwiedza nas 118 gości oraz 0 użytkowników.