• Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

 • Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 • Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

 • Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

 • Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

Smaller Default Larger

Szczęśliwego Nowego Roku

Wszystkiego co najlepsze.Wszelkiej pomyślności, realizacji osobistych planów oraz spełnienia najskrytszych marzeń w Nowym 2016 Roku Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz wszystkim uczniom i ich rodzinom życzy Redakcja strony.

Tablica ogłoszeń - zajęcia techniczne

Informujemy, że od dnia 01 stycznia 2016r. wszystkie ogłoszenia dotyczące potrzebnych na zajęcia techniczne materiałów będą także umieszczane pod adresem: http://padlet.com/piotrekbakowicz/gim3sieradz .

Jarmark Bożonarodzeniowy i Jasełka

Jarmark Bożonarodzeniowy i Widowisko JasełkoweW dniu 17 grudnia br. odbyły się tradycyjne Jasełka, które już po raz drugi połączono w naszej szkole z Jarmarkiem Bożonarodzeniowym. Uczniowie wszystkich klas przygotowali specjalne, świąteczne stoiska na których oferowano ręcznie wykonane ozdoby oraz domowe wypieki.

 

 

Czytaj więcej...

Życzenia świąteczne

Zdrowych, spokojnych, rodzinnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia - Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły, a nade wszystko uczniom i ich rodzinom życzy Redakcja strony.

Zakończenie zbiórki zabawek i wizyta w "Domu Światełko" w Godynicach

W dniu 10 grudnia zakończyła się w naszej szkole zbiórka zabawek dla dzieci "Domu Światełko" w Godynicach. Udało nam się zebrać pokaźną ich ilość, za co dziękujemy wszystkim darczyńcom.

Czytaj więcej...

Wyniki szkolnych etapów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Zakończyły się szkolne etapy Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty w Łodzi. Tytuł Laureata takiego konkursu upoważnia ucznia do wstępu do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej poza kryteriami przyjęć obowiązującymi w danej szkole a Finalista otrzymuje dodatkowe 11 punktów w tejże rekrutacji. Jak co roku w naszym gimnazjum do kolejnego etapu rejonowego zakwalifikowało się szerokie grono uczniów.

Czytaj więcej...

Sukces w konkursie plastycznym „Mój Kalendarz 2016”

Podsumowanie konkursu W grudniu  został oficjalnie podsumowany w CEE w Sieradzu konkurs plastyczno-ekologiczny "Mój Kalendarz 2016".  Jego uczestnicy mieli za zadanie przygotować pracę artystyczną w dowolnej technice przedstawiającą zagadnienia związane z obowiązującą od 1 lipca br. w Sieradzu kolorystyką segregacji odpadów.

Czytaj więcej...

W mikołajkowym nastroju...

Mikołajki 201507 grudnia obchodziliśmy w nastroju mikołajkowym. Na korytarzach i w salach naszej szkoły dominowała czerwień kubraków, czapki Mikołaja, pojawiły się elfy, śnieżynki i renifery. Widać, jak pomysłowi są gimnazjaliści.

 

 

 

Czytaj więcej...

Mikołajki tuż tuż...

Tego dnia podczas lekcji zawita do klas Mikołaj ze swoją świtą. Wzorem ostatnich lat Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs na ciekawą mikołajkowo-świąteczną dekorację sali oraz stroje uczniów. Z tej okazji prezentujemy na stronie najciekawsze mikołajkowe animacje waszego autorstwa.

Autor: Igor Ciapa klasa 3c

Czytaj więcej...

Wycieczka do Oświęcimia

W dniu 27 listopada 2015 r. uczniowie klas III naszego gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Oświęcimia. Celem nadrzędnym wyjazdu do Muzeum Auschwitz-Birkenau było kształtowanie świadomości uczniów o prawie człowieka do życia i godnej śmierci oraz postawy tolerancji i szacunku wobec innych ludzi.

Czytaj więcej...

Udział w pogrzebie żołnierza

Pogrzeb Teofila Jurka - żołnierza sieradzkiego Września 1939 roku W sobotę, 21 listopada młodzież naszego gimnazjum wzięła udział w pogrzebie TEOFILA JURKA, ŻOŁNIERZA SIERADZKIEGO WRZEŚNIA. Szczątki żołnierza 31. Pułku Strzelców Kaniowskich zostały odnalezione w Mnichowie po 76 latach. Ostatnie pożegnanie bohatera odbyło się z honorami wojskowymi z udziałem Ministra Obrony Narodowej, Pana Antoniego Macierewicza w Sieradzu - Męce.

Czytaj więcej...

Wieczór poezji Jana Twardowskiego

Wieczór poezji ks. Jana TwardowskiegoW tym roku minęła setna rocznica urodzin księdza Jana Twardowskiego. 17 listopada 2015 r. na dworze panowała aura, o której ksiądz Jan mawiał; „Jaka ładna, brzydka pogoda”. Księdza poety nie ma już z nami od kilku lat, ale jego poezja nadal jest chętnie czytana, dostarcza wielu wzruszeń, skłania do refleksji.

 

Czytaj więcej...

Projekt profilaktyczny "Jesień w kolorach"

Doniesienia z mediów, napływające fakty z życia młodych pokazują, że drastycznie zwiększyła się liczba czynników utrudniająca rozwój dzieci i młodzieży. Konieczne jest intensyfikowanie działań profilaktycznych zabezpieczających uczniów przed czynnikami ryzyka. Dlatego też uczniowie klas I od października tego roku objęci są projektem profilaktycznym dotyczącym zapobieganiu uzależnieniom. W ramach projektu uczniowie mają zajęcia ze szkolnym psychologiem, pedagogiem oraz wychowawcą. Do 24 listopada trwa również konkurs na najlepszy plakat na temat profilaktyki uzależnień. 

Czytaj więcej...

Apel z okazji Święta Niepodległości

Apel_niepodległośćPokaz musztry w wykonaniu żołnierzy z 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia był jednym z elementów tegorocznych, szkolnych obchodów 97. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Czytaj więcej...

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 11 listopada 2015r. dwudziestu dwóch  uczniów z klasy I e  oraz  troje uczniów z klasy III a: Blanka Grzelak, Natalia Gotkowicz oraz Bartłomiej Rogalski sprawujący opiekę nad sztandarem szkolnym pod kierunkiem opiekuna  Bogumiły Szewczyk wzięło udział w sieradzkich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. 13 listopada rocznicę odzyskania niepodległości wszyscy uczniowie uczcili podczas uroczystego apelu, który uświetnili swoją obecnością żołnierze 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia.

 

Czytaj więcej...

Konkurs na nową szatę graficzną strony internetowej

W związku ze zmianą wyglądu naszej szkolnej strony internetowej ogłaszamy konkurs na najlepszą koncepcję graficzną tła strony www.gim3sieradz.pl.  Zapoznaj się z regulaminem konkursu.

Czytaj więcej...

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Wyszukiwarka

Odwiedza nas 120 gości oraz 0 użytkowników.