• Sukcesy w konkursach przedmiotowych
  Sukcesy w konkursach przedmiotowych

  Jesteśmy najlepsi w powiecie w prestiżowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty. W 2011 r. Minister Edukacji Narodowej nadała szkole tytuł SZKOŁY ODKRYWCÓW TALENTÓW.

 • Wysoki przyrost wiedzy uczniów
  Wysoki przyrost wiedzy uczniów

  Wysokie wskaźniki EWD i wyniki egzaminów gimnazjalnych dają nam pozycję SZKOŁY SUKCESU - według specjalistów analiz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 • Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego
  Wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego

   Nasi uczniowie osiągają wyniki powyżej średniej w kraju, województwie, powiecie i mieście. W ogólnopolskiej skali staninowej dla gimnazjów pozycja szkoły plasuje się najczęściej na poziomie wysokim. 

   

   

   

 • Dlaczego jesteśmy najlepsi?
  Dlaczego jesteśmy najlepsi?

  Oto nasze atuty.

 • Edukacja patriotyczna
  Edukacja patriotyczna

  Troszczymy się nie tylko o prawidłowy rozwój intelektualny naszych uczniów ale też kształtujemy ich postawy patriotyczne. Uczniowie biorą udział w obchodach świąt państwowych i konkursach o tematyce patriotycznej, odwiedzają miejsca pamięci narodowej i uczą się okazywania szacunku do symboli narodowych. 

Smaller Default Larger

Uratuj las!

W dniach od 7.03.-11.03.2016r.odbędzie się w naszej szkole zbiórka makulatury. Jest ona elementem działań realizowanych w ramach projektu ,,Ekorozwój naszą przyszłością”. Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w  konkursie  międzyklasowym.

Czytaj więcej...

Rekolekcje Wielkopostne

Komunikat w sprawie zmian organizacji pracy szkoły w dniach 14 i 15 marca 2016 r.

Czytaj więcej...

Szkolny Konkurs Fotograficzny - "Przyroda u twoich drzwi"

W ramach realizowanego w naszej szkole projektu proekologicznego " Ekorozwój naszą przyszłością", ogłaszamy Szkolny Konkurs Fotograficzny pt. "Przyroda u twoich drzwi". Celem konkursu jest uwrażliwienie na piękno przyrody oraz dostrzeganie niezwykłych detali przyrody, które powstały w sposób naturalny lub są wynikiem degradacji środowiska. Ponadto celem konkursu jest rozwijanie wśród młodzieży umiejętności obserwacji przyrody, jej dokumentowania, interpretacji oraz opisu, a także kształtowanie świadomości ekologicznej uczestników.

Czytaj więcej...

Ekorozwój naszą przyszłością - projekt ekologiczny w naszej szkole

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie  naszego gimnazjum biorą udział w projekcie  ekologicznym "Ekorozwój naszą przyszłością" współfinansowanym ze środków WFOŚiGW w Łodzi. Kwota dofinansowania to 15.050 zł.

Czytaj więcej...

Sukces w konkursie historycznym "Sieradz w średniowieczu - 880-lecie"

Siedem dwuosobowych drużyn zmagało się z pytaniami dotyczącymi historii Sieradza. Rywalizacja toczyła się w ramach konkursu historycznego "Sieradz w średniowieczu - 880-lecie".

Czytaj więcej...

Najlepsi w LOL-a!

Szkolny turniej w grę League of Legends15 lutego w ramach zajęć feryjnych odbył się w szkolnych turniej League of Legends. Pierwsze miejsce oraz puchar, dyplomy i nagrody rzeczowe wygrała drużyna Czterej Pancerni & Jungler, w której skład wchodzili uczniowie klasy 2b: Łukasz Oracz, Przemysław Kulda (kapitan drużyny), Michał Glapiński, Igor Rawski i Bartłomiej Kowalski. 

Czytaj więcej...

Zajęcia sportowo-rekreacyjne w trakcie ferii

W pierwszym tygodniu ferii zimowych tj. 15 - 19 lutego 2016 r. w naszej szkole będą organizowane zajęcia sportowo-rekreacyjne. W poniedziałek, 15.02.2016 r. odbędzie się szkolny turniej gry komputerowej League of Legends.  Zajęcia  prowadzone będą przez nauczycieli naszego gimnazjum. Uczestnicy zajęć będą mogli skorzystać z posiłku - kanapek i ciepłej herbaty. Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w zajęciach.

Czytaj więcej...

Konkurs na nowy baner rozstrzygnięty!

W związku ze zmianą szaty graficznej naszej gimnazjalnej strony internetowej ogłaszaliśmy wśród uczniów konkurs na najlepszy projekt baneru. Zwycięzcą tego konkursu został Igor Ciapa z klasy IIIc, który w nagrodę otrzymał kartę PaySafeCard50.

Czytaj więcej...

Obchody 71 rocznicy Wyzwolenia Sieradza

71 rocznica Wyzwolenia Sieradza23 stycznia 2016r. uczniowie kl. Id wraz z wychowawcą p. Izabelą Giergiel uczestniczyli w uroczystości 71 rocznicy Wyzwolenia Sieradza. W towarzystwie delegacji miejscowych urzędów i instytucji uczniowie złożyli kwiaty na cmentarzu Żołnierzy Polskich i Radzieckich w Sieradzu, składając tym samym hołd poległym w czasie II wojny światowej.

Sukcesy w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych

W ostatnim czasie zakończyły się etapy rejonowe Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty w Łodzi - konkursów, w których uzyskanie tytułu laureata daje możliwość wyboru szkoły ponadgimnazjalnej niezależnie od kryteriów wybranej szkoły a uczeń z tytułem finalisty uzyskuje dodatkowe 7 punktów w tejże rekrutacji. Ogłoszone były też oficjalne wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Alfik matematyczny 2015. Nasi uczniowie po raz kolejny odnieśli duże sukcesy na tym polu.

Czytaj więcej...

Konkurs "Album rodzinny"

Zapraszamy do udziału w konkursie "Album rodzinny". Regulamin prezentujemy poniżej.

Czytaj więcej...

Sukcesy naszych uczniów

22 stycznia 2016r. uczniowie naszej szkoły Krzysztof Składowski z kl. 3b i Dawid Strzemieczny z kl. 3e wzięli udział w konkursie języka angielskiego dla uczniów gimnazjów organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu. 

Czytaj więcej...

Ferie z e-sportem – szkolny turniej League of Legends

Rozpoczęły się zapisy uczestników do szkolnego turnieju LEAGUE OF LEGENDS, którego rozegranie planowane jest na w pierwszy dzień ferii zimowych 15 lutego 2016r. Chęć uczestnictwa w turnieju prosimy zgłaszać do 5 lutego do członków Samorządu Szkolnego - Dawida Strzemiecznego z kl. III e i Szymona Kaźmierczaka z kl. IIIb wraz z wypełnionym przez kapitana każdej drużyny formularzem, który znajdziecie tutaj. Maksymalna ilość 5-osobowych drużyn - 6.

Czytaj więcej...

Nowy plan lekcji

W związku z rozpoczęciem od poniedziałku 25 stycznia 2016 r. nowego semestru roku szkolnego 2015/2016 zmianie ulega plan lekcji. Poniżej zamieszczamy plany dla klas I, II i III. Na stałe umieszczone są również w zakładce Plany lekcji w górnym menu strony. 

Czytaj więcej...

Głosuj na swoje koleżanki!

Patrycja BorawskaIda WajgeltSerdecznie zapraszamy całą społeczność szkoły i wszystkich zainteresowanych do głosowania na nasze dwie uczennice  - Patrycję Borawską i Idę Wajgelt w Plebiscycie "7 wspaniałych" na Najpopularniejszego Sportowca Ziemi Sieradzkiej organizowanym przez Nasze Radio i portal Nasze.fm. Zasady głosowania zamieszczamy poniżej.

 

 

Czytaj więcej...

Harmonogram pracy szkoły w dniach 11-13 stycznia 2016r.

W dniach 11-13 stycznia 2016 r. odbywają się w naszej szkole próbne egzaminy gimnazjalne klas III. W tych dniach ulegają zmianie godziny zajęć lekcyjnych. Poniżej przedstawiamy harmonogram pracy szkoły w tych dniach.

Czytaj więcej...

Nadchodzące wydarzenia

Brak wydarzeń


Wyszukiwarka

Odwiedza nas 122 gości oraz 0 użytkowników.